Haber

Yargıtay 1. Hukuk Dairesi’nin yeni başkanı Öznur Kakillioğlu oldu

YargıtayBüyük Genel Kurulca Birinci Hukuk Dairesi Başkanına oyTamamlandı. OySonuç olarak, aynı odanın üyesi olan Öznur Kakillioğlu, Birinci Hukuk Dairesi Başkanı oldu.

YARGI AÇIKLAMASI

Yargıtayyaptığı açıklamada ” Yargıtay Büyük Genel Kurul tarafından 06.06.2023 tarihinde yapılan seçim sonucunda aynı Daire Üyesi Öznur Kakillioğlu Birinci Hukuk Dairesi Başkanlığına seçilmiştir. Saygıyla duyurulur.”

ÖZNUR KAKILLIOĞLU KİMDİR?

19.01.1968 tarihinde Ankara’da doğdu. Ankara Keçiören Lisesi’nden ve 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Kariyerine Ankara ve Antalya’da hakim adayı olarak başlayan Kakillioğlu; Sırasıyla Tokat/Zile, Mardin/Savur, Aksaray/Sarıyahşi Hakimliği ve Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi olarak görev yaptı.

İngilizce bilen Kakillioğlu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda “Hasta Gizliliği Çerçevesinde Kişisel Sağlık Verilerinin Korunması ve Mobil Sağlık Uygulamaları (E-Nabız ve E-Nabız)” konulu çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. HES Kodu)”.

Türkiye Adalet Akademisi’nde “Tapu İptali-Tescil-Müsaderenin Önlenmesi” konulu dersler verdi. Evli ve 2 çocuk annesi.

19.10.2012 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Öznur Kakillioğlu, Yargıtay Yüksek Genel Kurulu tarafından yapılan seçim sonucunda Yargıtay 1. Hukuk Dairesi Başkanlığına seçildi. Yargıtay 1. Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevine devam ederken 06.06.2023 tarihinde görevine başlamıştır.

haberseydikemer.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu